Úložná truhla: Jak si uspořádat věci a ušetřit místo v domě


1. Začněte tříděním

Začněte tím, že si vezmete všechny věci a rozdělíte je podle toho, zda je chcete nebo nechcete. Pokud máte něco, co jste nepoužili již více než rok, je to pravděpodobně zbytečné a můžete se jím zbavit.

2. Používejte úložné boxy

Úložné boxy jsou skvělým řešením pro organizaci věcí. Můžete si je koupit v různých velikostech a barvách, aby se hodily k vašemu nábytku. Pokud máte menší byt, můžete použít boxy s víkem jako stolky nebo sedačky.

2.1. Vyzkoušejte vakuové sáčky

Vakuové sáčky jsou skvělou volbou pro uskladnění sezonního oblečení nebo ložního prádla. Sáčky stlačí vzduch a ušetří vám tak mnoho místa. Tyto sáčky můžete také zavěsit na háčky v šatně, aby byly vždy po ruce.

3. Ukládejte věci na stěnu

Ukládání věcí na stěnu vám ušetří spoustu místa na podlaze. Můžete si koupit police, regály nebo háky, na které můžete zavěsit kabelky, klobouky nebo šperky. Pokud máte málo prostoru na podlaze, můžete si také vyzkoušet výsuvné police.

3.1. Použijte zrcadlo

Zrcadlo může být také užitečným nástrojem pro ukládání věcí. Můžete si koupit zrcadlové skříňky nebo zrcadlové dveře, na které můžete zavěsit šperky nebo kosmetiku. Zrcadlo také opticky zvětší místnost a dodá jí světla.

4. Skládací nábytek

Skládací nábytek je skvělým řešením pro malé byty nebo pokoje. Můžete si koupit skládací stoly, židle, postele nebo police, které se dají snadno složit a uložit. Skládací nábytek vám také umožní měnit vzhled vašeho domova podle potřeby.

4.1. Vyzkoušejte modulární nábytek

Modulární nábytek je dalším skvělým řešením pro malé byty nebo pokoje. Můžete si koupit modulární police, regály, postele nebo sedačky, které se dají snadno kombinovat a přizpůsobit vašim potřebám. Modulární nábytek vám také umožní vytvořit si unikátní interiér.

Pamatujte, že organizace věcí vám ušetří mnoho prostoru a pomůže vám najít věci, které potřebujete. Použijte některé nebo všechny tipy v tomto článku a uvidíte rozdíl.

Zajímají vás další tipy na uspořádání domova? Navštivte naši webovou stránku